top of page

Objevujeme budoucnost dat ve výrobě

Objevujeme budoucnost dat ve výrobě: Cesta do živé továrny Beneš a Lát

V dnešním rychle se vyvíjejícím průmyslovém prostředí nelze přecenit význam dat při optimalizaci výrobních procesů. Od zvýšení efektivity po předpovídání potřeb údržby se využití síly dat stalo základním kamenem úspěchu moderních továren. Nedávno jsme měli tu čest zúčastnit se poučné exkurze do slévárny Beneš a Lát, kde jsme se hlouběji ponořili do jejich živé, dýchající provozu řízeného daty.Hledání cesty k digitalizaci

Exkurze začala komplexním přehledem cesty k digitalizaci. Díky upřímným diskusím, které vedli průmysloví odborníci včetně Jana Láta, CFO, a Svatopluka Runčíka, CEO společnosti Beneš a Lát, účastníci získali cenné poznatky do útrap a triumfů jejich úsilí o digitální transformaci. Od navigace pastmi po nakreslení cesty pro budoucnost nabídla tato část workshopu mapu pro firmy, které se vydávají na vlastní digitální pouť.


Odhalení síly sběru dat

Jedním z vrcholů workshopu byla diskuse o strategiích sběru dat. Vedeni Jakubem Benešem, vedoucím logistiky, a Zdenkem Piovarčim, CIO a odborníkem na strategii, se účastníci dočkali příkladů ze skutečné praxe ilustrujících mnoho způsobů, jak lze data sbírat a využívat k dosažení efektivní výroby. Od senzorů IoT po prediktivní analýzy se zdály možnosti nekonečné, rozdmýchávajíce inspiraci mezi účastníky, kteří touží optimalizovat své vlastní procesy sběru dat.


Pohledy z první linie: řízení pomocí dat

Klíčovým poznatkem z workshopu byl transformační potenciál rozhodování na základě dat. Skrze interaktivní seance a případové studie, vedené průmyslovými veterány jako Martinem Pěnkavou, asistentem správce IS, účastníci získali první ruku pochopení toho, jak data mohou manažery povzbudit k informovaným, strategickým volbám. Ať už jde o ladění výrobních plánů nebo zjednodušení logistiky dodavatelského řetězce, schopnost řídit pomocí dat se ukázala jako hračka pro účastníky.


Pohled za oponu: Prohlídka továrny

Žádná exkurze do Beneš a Lát by nebyla kompletní bez přímého pohledu na jejich nejmodernější zařízení. Vedeno znalým personálem bylo účastníkům připraveno ponoření se do továrního podlaží, kde mohli na vlastní oči vidět bezprostřední integraci datových technologií do každého aspektu výrobního procesu. Od přesného obrábění po robotické montážní linky nabídla prohlídka pohled do budoucnosti výroby.


Přizpůsobená řešení pro každou firmu

Odkazovkou workshopu byl jeho personalizovaný přístup k řešení jedinečných potřeb každé účastnické firmy. S přizpůsobenými případovými studiemi a praktickými workshopy byli účastníci povzbuzeni aplikovat nové poznatky přímo na své vlastní provozní výzvy. Ať už jde o optimalizaci správy inventáře nebo zlepšení kontroly kvality, workshop poskytl platformu pro společné řešení problémů přizpůsobených konkrétním potřebám každého účastníka.


Nakreslení budoucí cesty

Jak exkurze končila, účastníci odcházeli nejen s praktickými poznatky, ale také s jasnou roadmapou pro využití síly dat k pohonu svých vlastních iniciativ v oblasti digitální transformace. S pomocí od průmyslových lídrů a nově nalezené sítě kolegů byli účastníci dobře vybaveni k navigaci výzev a příležitostí, které přináší stále více datově zaměřený průmyslový prostor.Závěrem lze říci, že exkurze do živé továrny Beneš a Lát byla nejen poučná, ale také inspirativní. Ukázala nám, jakým způsobem lze data integrovat do každodenního provozu s ohledem na zvýšení efektivity, snížení nákladů a zlepšení kvality výroby.

Díky otevřené diskusi s odborníky a praktickými ukázkami jsme získali cenné nástroje a znalosti, které můžeme aplikovat i ve vlastních firmách.

Věříme, že iniciativy jako je tato exkurze jsou klíčem k podpoře inovací a růstu v průmyslovém sektoru.

Doufáme, že se budeme moci účastnit dalších podobných akcí a nadále společně objevovat nové možnosti využití dat ve výrobě.


Děkujeme společnosti Beneš a Lát za tuto inspirativní příležitost, Brain4Industry jako pořadateli a všem účastníkům za jejich aktivní zapojení.
10 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page