top of page

Hospodaření s energií ve firmách

Realizace energeticky úsporných opatření a nahrazení části spotřebované energie z klasických zdrojů zdroji obnovitelnými je pro mnoho průmyslových oblastí zásadní příspěvek na cestě k udržitelnosti. Jak na to, napoví konference Hospodaření s energií ve firmách s podtitulem Podniková energetika na cestě k dekarbonizaci, která se uskuteční v Praze a on-line 23.května.Přestože malé a střední firmy ve většině případů zatím nemají povinnost reportovat ESG, měly by se připravit na to, že se jich tato oblast v blízké době přesto dotkne.

Data týkající se uhlíkové stopy mohou například vyžadovat jejich obchodní partneři nebo banky v případě požadavku na financování.

Na oblast energetiky se zaměřují 2 pilíře nefinančního reportování a pro mnohé průmyslové obory je tato oblast zcela zásadní, pro většinu z nich pak minimálně významná.  

Přitom opatřeními v energetice lze zároveň dosáhnout snížení provozních nákladů, což si mnohé firmy uvědomily až s příchodem energetické krize v roce 2022.

 

Jak na to, napoví konference Hospodaření s energií ve firmách, která se uskuteční v Praze 23. května Zabývat se bude aktuální situací na transformujícím se energetickém trhu z pohledu nové legislativy, vývoje cen energie a nových energeticko – klimatických cílů EU s dopadem do podnikové energetiky, inovacemi v energetice i tématem udržitelnosti – ESG.

Nahlédne také do praxe firem, které realizovaly energeticko-úsporné projekty nebo projekty využívající alternativní zdroje energie. Jak se téma udržitelnosti promítá v oblasti podnikové energetiky napoví například příspěvek Plzeňského prazdroje, firmy, která se hledání cest pro snížení spotřeby energie věnuje kontinuálně. Segment středních firem bude na konference reprezentovat společnost Knauf Insulation, která sama výrobce minerální vlny pro zateplování, implementovala ve svém výrobním závodě zajímavou strategii pro řízení spotřeby energie formou zapojení všech svým zaměstnanců a jejich finančním motivováním.

 

Více o konferenci najdete na www.vidacon nebo na kontaktu Marcela Musílková, musilkova@vidacon.cz, tel: 737 130 932

Nabídka pro členy AMSP: sleva 15 % z registračního poplatku
4 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page