top of page

Jak proměnit konferenční zážitek ve skutečné firemní výsledky?

Účast na konferencích je skvělou příležitostí pro získání nové inspirace a nápadů. Často se ale stává, že veškerá energie a nadšení, které účastník získá, postupně vyprchá a žádná změna se neuskuteční. Jak tomu předejít a zajistit, aby konference měla skutečný dopad na vaši organizaci? To vám poradí Michal Šrajer, hlavní organizátor a zakladatel konference Happiness@Work Live!1. Běžte na konferenci jako tým


Poslat na konferenci jednoho „inspirátora“ je nejjednodušší a nejlevnější, ale výsledky často nesplňují očekávání. Když se na konferenci vydá celý tým, nebo alespoň jeho část, výhody jsou mnohem větší. Společná účast umožňuje sladit slovník a kontext, což usnadňuje následnou komunikaci a implementaci nápadů. Týmová podpora je klíčová – jednotlivci často nemají dostatek energie, síly a motivace k prosazení změn, zatímco tým může držet prapor inovace mnohem déle.


Proto je výhodné investovat do týmových vstupenek a umožnit více členům týmu zažít konferenci společně.


2. Diskutujte, brainstormujte a reflektujte


Samotná účast na přednášce je jen začátek. Řečníci poskytují inspiraci ze svého vlastního pohledu a zkušeností, který může být odlišný od toho vašeho. Klíčové je proto diskutovat o tom, co jste se dozvěděli, a upravit poznatky tak, aby byly relevantní pro vaši organizaci.


Na konferenci Happiness@Work Live! jsou po každém bloku přednášek naplánovány diskuzní stoly s přednášejícími, kde účastníci mohou okamžitě rozebírat a aplikovat nové myšlenky. Navíc i díky networkingu můžete probrat vaše nové myšlenky z lidmi z jiných firem. 


3. Pokračujte i po konferenci


Ještě před samotnou konferencí si stanovte termín setkání všech účastníků s dalšími kolegy, na kterém budete sdílet nové nápady a brainstormovat konkrétní změny, které mohou fungovat ve vaší organizaci. Po měsíci si naplánujte retrospektivu, kde zhodnotíte pokrok. Setkání se mohou stát oblíbeným nástrojem, jak zaměstnance více zainteresovat na fungování firmy.


Letos navíc plánujeme facilitovat i in-house workshopy přímo ve firmách, protože věříme, že tento přístup má velký smysl a přináší reálné výsledky. Díky tomu můžete posunout dopad inspirativní konference ke skutečné transformaci.


Konference mohou být skvělým nástrojem pro inovaci a změnu, pokud se k nim přistoupí správně. Týmová účast, následná diskuze a pravidelná reflexe jsou klíčové kroky k tomu, aby inspirace z konferencí nezůstala jen na papíře, ale přinesla skutečné změny do vaší organizace. 


Začít můžete třeba už letos návštěvou 10. ročníku konference Happiness at Work Live! 15. října 2024 v Praze a poté implementovat nové poznatky přímo do praxe.


3 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page